2015-10-09

Guernsey

Guernsey  – terytorium przy francuskim wybrzeżu na kanale La Manche, na wyspie Guernsey i pozostałych  Wyspach Normandzkich z wyłączeniem wyspy Jersey.
Posiada specyficzny status Dependencji Korony brytyjskiej – nie stanowi formalnie części Wielkiej Brytanii  ani  UE.
Guernsey podobnie jak Jersey, są de facto terytoriami zależnymi Wielkiej Brytanii (zależność ta wynika z tradycji, a nie jest zależnością de iure), nie należą jednak do UE. Kwestiami obrony oraz spraw zagranicznych zajmuje się Wielka Brytania, zaś sprawami administracyjnymi,  sądownictwem , gospodarką oraz finansami – władze lokalne.
Żródło: Wikipedia, 09.10.2015


Kartka d Denise via Postcard United, GGY-202

6 komentarzy:

kingway Kinga pisze...

Mam słabość do tego znaczka, bo nie dość, że nawiązuje do Postcrossingu, to jeszcze kształt wyspy i w ogóle bardzo pozytywny znaczek :) Mam dwie kartki z Guernsey i obie bardzo lubię. Twoja także przypadła mi do gustu i cieszyłabym się gdybym otrzymała offa stamtąd :)

werciarad pisze...

Guernsey ma postcrossingowy znaczek, a u nas w Polsce wciąż takiego nie mamy:/

Pasażerka pisze...

świetna kartka, świetny znaczek, świetna offowa zdobycz, pogratulować! chyba też zacznę bardziej się skupiać na PU niż PC, bo przez tyle lat na PC chyba tylko raz Puerto Rico z czegoś bardziej unikatowego udało mi się zdobyć a tak to klasyka, klasyka, klasyka.

Karolina Blochel pisze...

Również mam kartkę z Guernsey, która jest chyba z tej samej serii co Twoja :)

Lenka ^^ pisze...

Znaczek ekstra! Akurat z Guernsey nie mam pocztówki.

Kahlan84 pisze...

Rzeczywiście moja może się podobać bardziej, ale właściwie ta też klimatyczna :) Pozdrawiam